קוסמטיקה

קוסמטיקה לכולם

פירוש המילה קוסמטיקה על פי מלון אבן שושן – מיני תמרוקים לעידון הגוף, העור, השערות וכיוצא בזה. במשך השנים עבר המושג “מתיחת פנים” והוא משמש גם להצגת שינויים וייפוי של דירה, למשל, מבלי לעשות בה תיקונים ממשיים.
בימינו, עבור כל אישה שמכבדת את עצמה, קוסמטיקה היא תעסוקה יום יומים כי כל אישה רוצה להראות טוב. בעצם אין גם גברים שלא משתמשים בקוסמטיקה. כשחופפים את הראש ומשתמשים בשמפו, כבר השתמשנו במוצר קוסמטי, כנ”ל דאודורנט.
אבל המקום הראשון בשימוש במוצרים קוסמטיים שייך ללא ספק לנו, לנשים. גם בקבוצה הנשים הטוענות שאינן משתמשות בתכשירים קוסמטיים, עדיין יש שימוש, גם אם מצומצם, בתכשירים כמו מרכך שיער, קרם גוף, קצת אודם באירועים מיוחדים.
הרוב המוחץ עושות שימוש רחב בתכשירים וטיפולים קוסמטיים כאלה ואחרים. קרם לחות, תכשירי איפור, הסרת שיער בשיטה כזו או אחרת, פילינג ביתי או אצל קוסמטיקאית, מניקור, פדיקור וכיום גם הגדלת חזה, ניתוח אף, בוטוקס להעלמת קמטים, שאיבת שומן ועוד כהנה וכהנה טיפולים.
“מה שלא עושה הטבע עושה הצבע” פתגם זה הוא אחת האמירות הנכונות ביותר. אני מסתכלת על עצמי במראה בבוקר בלי איפור ואחרי שהתאפרתי ממש מעט. קרם לחות, קרם הגנה, אודם ומעט רימל. לא יותר! הבדל יום ולילה.
כבר משחר ההיסטוריה ידוע שהאדם השתמש באיפור. בתחילה רק הגברים לפני יציאה לצייד או לקרב היו מושחים את גופם בצבעים עשויים מאפר שבו היו מערבבים צבעים עשויים מצמחים ואדמה בגוונים שונים. מאוחר יותר גם הנשים החלו להתאפר מטעמי יופי בלבד. מאמצע המאה השמונה עשרה הפך האיפור הגברי לבלתי מקובל. גם טיפוח העור והגוף היה במשך עשרות שנים בלתי מקובל אצל גברים. לשמחתנו הנשים, הטיפוח חזר לאופנה אצל חלק גדול מהגברים וכיום הם מתבשמים, משתמשים בדאודורנט ואפילו מסירים שיער מיותר.
כל פעולה המטפחת ומיפה אותנו, היא שימוש בקוסמטיקה. גם מריחת אבוקדו כמסכה מזינה לעור הפנים זו קוסמטיקה.

מצאת שגיאה בעמוד זה? יש לכתוב תגובה בתחתית העמוד זה!


דרגו עמוד הזה!
[Total: 1 Average: 5]

כל הזכויות שמורות

תפריט נגישות