אוכל

אוכל ושתייה

אוכל ומתכונים מושכים לא רק את האנשים הרגילים אלא גם האנשים המפורסמים. הינה כמה משפטים יפים של ידוענים על האוכל. מן הכותבים לפוליטיקאים שהחליטו את גורלו של העולם בו אנו חיים, כולם ידעו להעריך אוכל ומתכונים טובים!
“אם יותר מאיתנו היו אוהבים אוכל, שימחה ומוסיקה יותר מאשר הזהב, העולם היה מקום טוב יותר” – רונלד טולקין.
“אחרי ארוחה טובה אנו מסוגלים לסלוח כל אחד” – אוסקר ויילד.
“האנשים לא יכולים לחשוב טוב, לאהוב טוב או לישון טוב אם הם לא אכלו טוב” – וירג’יניה וולף.
“גלידה היא דבר נפלא! חבל שזה לא חוקי – וולטיר.
“תן למזון להיות את התרופה שלך והתרופה להיות מזון”- היפוקרטס
“אנחנו חייבים לאכול כדי לחיות ולא לחיות כדי לאכול” – מולייר.

המאה ה-21 הביאה איתה, מלבד מחשבים, טלפונים חכמים ותרופות יעילות עבור מחלות רבות גם שינויים דרמטיים בתחום התזונה, חלקם עם ההשלכות בריאותיות חמורות – יש אומרים: זה קרוה בגלל אוכל.
עד כה, ההשמנה היא אפקט בגודל של מגיפה, אשר הופכת להיות בעיה רצינית של בריאות הציבור – אין אוכל בריא וזה אין בריאות. זאת הסיבה שהתקשורת הכתובה, האינטרנט, תוכניות טלוויזיה וכירורגיה פלסטית מנסים להציע לנו פתרונות, בדרך כלל על ידי דיאטה חלקם קיצוניים, אחרים מתונים יותר, כולם מיועדים לפתרון של בעיה זו.
לכן, המפתח להצלחה תלוי בבחירת דיאטה לפי הגיל, המין, הפעילות, העדפות אוכל ומחלות של כל אדם ובטווח הארוך אימוץ של כללי אוכל בריא, אשר יאפשרו לנו לא רק גוף יפה, אלא גם מצב של בריאותי תקין.

לאחרונה כולם מדברים על בריאות וזה לא מקרי. האבולוציה של האנושית הביאה איתה גם את הדאגה לבריאות.
“בריאות זה לא הכל, אבל ללא בריאות הכל זה שום דבר ” אמר משהו. הפילוסוף הגרמני שופנהאואר אמר: “תשע עשיריות של האושר שלנו מבוססת על הבריאות”, כך שזה טבעי להיות מודאגים לגבי בריאותינו. עד גיל מסוים, מעטים יחשבו על ההשלכות של כל מני מחלות שעשויות להופיע במהלך החיים. ברפואה, תשומת הלב מופנה היום כלפי אמצעי אבחון ומתן וטיפול, אך גם יותר ויותר מופנה להיבטים של מניעת מחלות. כל אחד מאיתנו לרכוש את הידע על איך למנוע ואיך לשמור על מצב קבוע של הבריאות.

מצאת שגיאה בעמוד זה? יש לכתוב תגובה בתחתית העמוד זה!


דרגו עמוד הזה!
[Total: 2 Average: 5]

כל הזכויות שמורות

תפריט נגישות